sponkovani
cepovani_nezatepleny_nastavek
cepovani_zatepleny_nastavek
nastavek_tachov

Naše firma nabízí vysoce kvalitní výrobu úlů. Vyrábíme dna, nástavky i střechy. Nabízíme i doplňky k úlům a včelařské potřeby.

Nezateplené nástavky jsou v rohu začepovány, podlepeny voděodolným mrazuvzdorným lepidlem a sešroubovány. Zateplené nástavky se skládají z horního a spodního dřevěného rámu, jehož rohy jsou rovněž podlepeny a začepovány. Jsou zatepleny polystyrenem o šířce 2 cm, 3 cm nebo 4 cm a z vnější i vnitřní strany opatřeny palubkami. Palubky jsou rovněž podlepeny a přisponkovány pneumatickou pistolí.

Varroa dno je opatřeno vysunovací mřížkou proti hlodavcům a krytkou na zůžené česna na přední části dna. Zadní část dna je uchycena kličkami tak, aby bylo možné vysunout varroa podložku při sběru měli i síto při jeho čištění. Dno je konstruováno tak, aby nemohl vniknout velký hmyz ani hlodavci.

Vyrábíme také pozinkovaná víka, která jsou zateplena 5 cm polystyrenem.

dno_rozlozene
varroa_dno
IMG_20190211_155006
viko
ruka

Řemeslné zpracování

Masivní celodřevěné úly snesou výkyvy teplotních i slunečních podmínek, takže včely budou pořád „jako v bavlnce“ a budou se mnohem lépe rozvíjet. Naše úly jsou ošetřeny vysoce kvalitní barvou Belinka, která je šetrná k životnímu prostředí a mezi včelaři oblíbená. Barva Belinka v souladu s Direktivami 67/548/EEC a 1999/45/EC a s Předpisem (ES) 1272/2008 nemá nebezpečné vlastnosti.

manipulace

Snadná manipulace

Proč si každodenní práci neusnadnit? Manipulace s nástavkem je velmi snadná, dno lze otevřít i zezadu. Při volbě teplé či studené stavby si ušetříte námahu a nástavek již nemusíte upravovat. Po drobné úpravě máte možnost větrání, průletu nebo uzavření očka.

uklid

Bezproblémová údržba

V našem úlu budete mít vždy uklizeno. Dna se dají úplně rozebrat a snadno vyčistit, takže hygiena a léčení vašeho včelstva nebudou problémem. Díky speciální podložce dna varoa lze lépe monitorovat případnou nákazu v měli. Síto, které umožňuje větrání úlu a zabraňuje vniknutí hlodavců lze ze zadní strany dna vysunout a pečlivě vyčistit, aniž by byly včely vyrušovány.

trezor

Vysoká bezpečnost

Ať už vnímáte úl jako zlatý důl, či jen jako koníček, je pro vás důležitá bezpečnost. S našimi úly budete mít klidné spaní. Úly obsahují mříž, která chrání proti všudypřítomným hlodavcům. V ilegální exkurzi do úlu zabráníte zúžením nebo úplným uzavřením česna.

DSC_9728
DSC_9696
DSC_9704 a
DSC_9764